Kredyt hipoteczny - Jaki bank wybrać?

Kredyt Hipoteczny

  Kontakt    Kredyt hipoteczny    Kredyt refinansowy    Kredyt mieszkaniowy    Kontakt   

hipoteczny

Kto może mi doradzić w sprawie kredytu?

Gdzie zaciągnąć najlepszy kredyt?

 

Aktualne oferty:

Kredyt mieszkaniowy
 »  Alior BankKredyt konsolidacyjny
 » 
Deutsche Bank

Kredyt konsolidacyjny
 »
Bank BPH
Pożyczka hipoteczna
 »
Bank Millennium
Kredyt samochodowy
 »
ING Bank
Kredyt gotówkowy
 »
Raiffeisen Bank
Kredyt dla przedsiębiorstw
 
»  Credit AgricoleKredyt konsolidacyjny
 » 
mBank

Kredyt konsolidacyjny
 »
Multibank
Pożyczka hipoteczna
 »
Bank Pocztowy
Kredyt samochodowy
 »
Bank Zachodni WBK
Kredyt gotówkowy

 

 

 

Leasing na samochody osobowe i ciężarowe
 »  Kontakt
Leasing na samochody osobowe i ciężarowe

 

 

 

Spadek stóp procentowych do akceptowalnego dla kredytobiorców poziomu spowodował boom na rynku kredytów hipotecznych. W ubiegłym roku wartość nowych kredytów hipotecznych wyniosła ponad 16 mld zł, a rynek wzrósł o jedną trzecia. Kredytów hipotecznych przybywa bo się one po prostu opłacają. 

W sytuacji, gdy przeciętna rata kredytowa niemalże odpowiada wysokości czynszu wynajmu wybór wydaje się prosty. Stąd, szczególnie młodzi ludzie, jeśli mają taką możliwość - i przede wszystkim oczywiście zdolność kredytową - korzystają z oferty banków. Mieszkanie coraz częściej też jest traktowane jako inwestycja na przyszłość. W ten sposób możemy zabezpieczyć sobie np. kapitał na emeryturę, co przy obecnym systemie emerytalnym jest wręcz konieczne. 

Przy obecnym poziomie czynszów sprawa wydaje się jasna. Policzmy - rata kredytu na 20 lat dla inwestycji o wartości 100 tys. zł. wyniesie 850-900 zł, wynajmując mieszkanie za tyle wynajmiemy we Wrocławiu kawalerkę. Spłacając kredyt po 20 latach wydamy tyle samo co na czynsz, ale będziemy właścicielem mieszkania. Wartość mieszkania po tym czasie będzie więc kluczowa dla opłacalności naszej inwestycji. Wybierając mieszkanie ważny oczywiście będzie jego stan techniczny oraz stan całego budynku - mieszkania nowe będą tutaj preferowane, a także dobra lokalizacja. 

Biorąc pod uwagę wymagania banków przy ocenianiu zdolności kredytowej osób starających się o kredyt mieszkaniowy są to naprawdę bardzo małe wymagania. Do tego maksymalna kwota kredytu może wynosić aż 300 000 złotych.

W dzisiejszych czasach wynajmowanie mieszkania się nie opłaca, ponieważ ceny wynajmu są często wyższe niż rata kredytu mieszkaniowego. Po co płacić za wynajem skoro można taką samą kwotą spłacić swoje mieszkanie ?

Dodatkowym atutem takiego kredytu jest to że można go zaciągnąć w PLN, CHF lub EUR oraz nie jest wymagany uregulowany stosunek do służby wojskowej. Oczywiście jak w każdym przypadku są też i wady, najważniejsza to warunek że nieruchomość którą zamierzamy sfinansować takim kredytem musi być położona w miejscu studiowania, a nie każdy zamierza zostać w mieście w którym jest na studiach.

 

 

Kredyt hipoteczny

 

Copyright © 2004. All rights reserved.
Revised: 13 listopada 2012 .